לוגו מרפאת שיניים דטי פניג'ל חיפה
קוביות צבעוניות

כתבו עלינו

רפואת שיניים - מי שאינו פוחד שירים יד!! כמה הרימו יד? מעטים. מעטים מאוד.
רפואת שיניים - לא משעשע, לא כייף, לא נעים, מלחיץ, פולשני, במקרים רבים אף טראומתי וקצרה היריעה מלפרט.
ארבעים שנה נמנעתי מלטפל בשיני מתוך כל אותם פחדים וטראומות מרפואת השיניים ומרופא/ת שיניים.
3 מוקדי כאב הביאו אותי למרפאה במטרה לבקש הפנייה לצילום ומשם לטיפול מסיבי בהרדמה מלאה.
הגעתי למרפאה ללא קביעת תור ומיד התברר לי שהרופא אליו הופניתי, בחופשה.
קיבלה אותי ליאת, סייעת צעירה ומדהימה שניסתה לברר איתי מה הבעייה. הבכי, ההיסטריה, הרעידות והפחד שלחו אותה לחדר ומשם חזרה עם גברת בחלוק עם חיוך רחב, דיבור אימהי, נוֹעם הליכות ורוֹגע.
דר' דֶטִי פָּנִיגֶ'ל. דטי ישבה איתי על הספה בקבלה, הביאה טישיו וניסתה לברר כיצד הגעתי לקליניקה. במהלך השיחה הצליחה דטי לשכנע אותי לעשות את הדברים הבאים:
  1. לעבור מהספה בחדר הקבלה לחדר הטיפולים
  2. לשבת במשרדה (שממוקם בחדר הטיפולים)
  3. אחרי מעל שעה של הקשבה ושאלת השאלות הנכונות, להתיישב בכיסא הטיפולים
  4. פתיחת הפה - רק להסתכל כמובן!!
  5. ללכת לעשות את הצילומים הנכונים
  6. ולבסוף, לוותר על הטיפול בהרדמה מלאה, וכפי שדטי ניסחה זאת: "לעבור חוויה מתקנת אצל רופא שיניים"
מסתבר שלרפואת השיניים יש קשר ישיר ובלתי נפרד לרופא/ה המטפל/ת.
כך המצב אצל דטי וזו בדיוק הסחורה אותה היא מספקת.
דטי - לפני היותה רופאה שיניים היא אדם. המחוייבות שלה לחולה היא קודם כל נפשו/ה ולאחר מכן שיניו/יה. דטי מודעת לאפקט הפחד על החולה והולכת על פי צרכיו ומספקת לו את כל הזמן לו הוא זקוק. דטי קשובה ומכילה את החולה. מסבירה ומתארת בצורה מפורטת את כל השלבים ותמיד בצורה ישירה, בלי לשקר ומבלי להעמיד פנים. החוץ והבפנים של דטי תמיד שקופים, נקיים וברורים, בדיוק כמו כלי הטיפול שעל המגש. כל פעולה מתבצעת באישור החולה. יד מורמת - הפסקת הטיפול. בודקת מה גורם הלחץ, ממתינה בסבלנות למצב רגיעה, מסדירה את נשימות החולה, מקבלת אישור וממשיכה. את הדמעות היא מנגבת, מחבקת, מרגיעה, רגישה לכל תגובה וזִיע, מבינה וקוראת את שפת הגוף של החולה.
זמן הטיפול אצל דטי אינו נמדד ב"זמן כיסא", קְרִי - כסף. אם הגעתי לטיפול העשירי כשהפחדים, החרדה והטראומה שבו בעוצמה, דטי יושבת ומשוחחת איתי. הטיפול הפיזי יידחה, והטיפול הנפשי - ללא עלות.
מירב הפחד שלנו נובע מחשש הכאב. היום, כשנה וחצי מתחילת הטיפול וכשאני על סף סיומו, על אף ולמרות שלא נעים לי להודות, אני חייבת להודות - ובפה מלא - תרתי משמע, לדטי, לעצמי ולכל אלו שפוחדים ונמנעים מלטפל בשיניהם: טיפול שיניים אצל דטי לא כואב!!! חד וחלק. נכון, זה לא נעים כאשר מחטטים לך בפה אך זה לא כואב. ממש כך.
דטי מנקה את הפה משיניים חולות ועושה הכל ובצורה מקצועית להפליא כדי לשמר את השיניים הקיימות.
והחיבוק של דטי בסופו של כל טיפול שולח אותי לדרכי עם חיוך וידיעה שגופי (שיניי) בידיים טובות ונשמתי – מוגנת ע"י אישיותה המופלאה.
דטי היא רופאת שיניים לכל גיל ולכל מצב והיא הדוגמא החיה לכך שטיפול שיניים אחר - אפשרי.
ולסיכום - שם משפחתה של דטי - פָּנִיגֶ'ל - מזכיר לי סוג של קרם וכך גם דטי: רכה, חלקה, עדינה וחודרת עם אופייה האופטימי ודרכה שובת הלב לכל נקבובית בעור.

שבי ברזלי
חיפה - 2011